Ápold hajad tápanyagdús étkezési szokásaiddal
Ahogy a mondás tartja, “Az vagy, amit megeszel”, ez pedig a hajad állapotát tekintve is érvényesül. A nem megfelelő minőségű ételek, a vitaminszegény táplálkozás is hozzájárul a haj állapotának romlásához. Biztosítsd szervezetednek a H-vitaminként is ismert biotin optimális mennyiségét: ez a haj erősségéért és fényéért felel, olajos magvak, máj, tejtermékek, lazac, avokádó, hüvelyesek formájában juttathatod szervezetedbe.
Elengedhetetlen még a haj növekedéséhez a fehérjében is gazdag étrend, melyet húsok és halak fogyasztásával tudsz biztosítani, de a hüvelyesekben is megtalálható. A haj lágyságáért és puhaságáért felelős A-vitaminról se feledkezz meg, sárgarépa, paraj, sütőtök, barack, zöld színű zöldségek, édesburgonya és piros paprika formájában tudod vele támogatni a szervezeted.
A vas és a cink sem maradhatnak ki a felsorolásból: előbbi a hajhagymák oxigénellátottságáért, míg utóbbi a növekedésért felelős. Ha eszel a már említetteken felül tojássárgát, sóskát, lencsék, mákot és csicseriborsót is, akkor rengeteget teszel a hajad belsőleges ápolásáért. Az erős haj egészségének megőrzésében fontos szerepet játszik továbbá a C-vitamin és az omega-3 is.
A kiegyensúlyozott táplálkozás mellett a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel sem maradhat el, hiszen a dehidratált haj nemcsak száraz, de töredezésre hajlamossá is válik.
Hajerősítés mesterfokon: a rutin, amely tényleg működik
Nálad hogy néz ki egy hajmosás? Úgy érzed, tökéletes a rutinod? Számos dolgot el lehet rontani a hajmosás és hajápolás során, ezért összeállítottunk egy listát, mire kell odafigyelni. A praktikák most kifejezetten a hajerősítést és a növekedés serkentését veszik célba, de mindenkinek hasznosak lehetnek, aki nem elégedett haja állapotával.
A hajmosás aranyszabályai
Először is a legfontosabb kérdés: hányszor mossunk hajat? Általánosságban a heti kettő alkalom az ajánlott, de a különböző életmódok más-más mennyiséget igényelhetnek, így ebben a kérdésben a válasz csak iránymutató, mindenkinek saját életéhez kell igazítania a rutinjait. Az viszont a nagykönyvben is meg van írva, hogy dupla mosást alkalmazzunk: első körben a sampon eltávolítja a szennyeződéseket, olajokat, második körben pedig tisztítja fejbőrünket, hajunkat.
Hajerősítés már mosás előtt? Igen!
Tudtad, hogy már a mosás előtt tehetsz hajad növekedéséért? Időzítsd legalább az egyik hajmosásodat hétvégére, így alkalmazni tudod ezt a praktikát: az olajos pakolások ugyanis sokat tudnak segíteni neked. A kókuszolaj a hajvégeid állapotán tud javítani, használata megelőzheti a töredezést, míg a ricinusolaj vagy a rozmaringoldat a hajhagymákat stimulálja. Néhány óráig hagyd hatni a választott olajat a hajadon, (akár zuhanysapkát is húzhatsz, hogy még hatékonyabban felszívódjanak), majd hajmosás során jól öblítsd ki a maradékot.
Hajerősítő must-have-ek a látványos eredményért
Kifejezetten fontos milyen termékeket használsz hajadra, ha célod a hajszálak megerősítése. A problémára célzott termékeket ajánlott használni, melyek serkentik a hajhagymák növekedését, támogatják azok oxigénellátottságát és védik a végeket a töredezéstől, szárazságtól. A rutinod során 3 fő lépést is tudsz alkalmazni, mellyel hajad erősségét támogatod.
- Fejbőr peeling: A Dermedic Capilaerte hajgyógyászati fejbőr peelingje mélyen tisztítja a fejbőrt, eltávolítja az elhalt hámsejteket és a szennyeződéseket miközben stimulálja a hajhagymákat és javítja a mikrokeringést is. Az aloe vera és a nyírlé segítségével csökkenti a viszketést, így érzékeny bőrűek is nyugodtan használhatják.
- Sampon: Ugyancsak a Dermedic Capilaerte terméke a célzott hajerősítő sampon, mely nemcsak megelőzi a hajhullást, de erősíti is a hajszálakat. Genetikai és átmeneti hajhullás esetén is megoldást kínál, hiszen a hajhagymákat stimulálja, így segíteni tud a különböző okokból kialakult gyenge hajon is.
- Balzsam: A Vichy Dercos Energy+ hajerősítő balzsam a hajvégek erősítéséért felelős. Mivel azonnali kifésülhetőséget eredményez, csökkenti a haj töredezettségét nedves haj fésülése során és azután is. Később azzal garantálja a védelmet a hajnak, hogy védőréteget képez a szálakon, így megerősíti őket, és a következő mosásig is biztosítja is azt.
Plusz tippek: a hajszárításról és a hővédelem fontosságáról
A mosás után sincs vége a hajápolásnak! Több trükköt és praktikát is lehet alkalmazni, melyekkel nemcsak ápolod a hajad, de meg is erősíted. Ilyen tanácsok vonatkoznak például a hajszárításra is. A legjobb, ha első körben törölközőbe bugyulálod a hajad mosás után, de nem mindegy milyenbe: a mikroszálas anyagból készült verziók puhábbak, így nem roncsolják a hajat, hatékonyabban szívják magukba a nedvességet, és mivel rögzithetők, nem dörzsölik a hajat. Mire a hajszárításhoz érsz, már nagyrészt száraz lesz a hajad, így a hőkárosodás is minimalizálódik.
Ha nem száradt meg teljesen, ezért szárításra van szüksége a hajadnak, mindenképp használj előtte valamilyen hővédő terméket! A hővel működő készülékek mind nedvességet vonnak el a hajunktól, így kiszárítják azt, ezért bármilyen formázás során érdemes a hővédelemre figyelni.
Soha ne aludj el vizes hajjal! Aki rendszeresen alszik el vizes hajjal, annak egy idő után meggyengül a védelem a hajszálain, ami miatt a haj később törik, fénytelen lesz és elveszti rugalmasságát is.
A kevesebb néha több - igaz az állítás a hajápolás során is. Ha gyenge hajjal küzdesz és erősítenél rajta, a rutinodban mindenképp szerepeljen a mosás előtti ápolás, a célzott sampon és balzsam, valamint valamilyen kiegészítő kezelés: hatékony és látványos eredményekért böngészd át a DermaOnline termékkínálatát.
Ne feledkezz meg soha a hajszárításról, de a hővédelemről se, illetve ha mindent betartasz, mégsem látsz változást, vizsgáld felül az étkezési szokásaidat is - lehet, hogy csak ott kellene csiszolni a hajápolási rutinodon.